Javító - és osztályozóvizsgák
![]() |
![]() |
Az osztályozóvizsgák anyagáról a szaktanárok nyújtanak tájékoztatást.
Nyári ügyelet

A nyári szünetben
az alábbi időpontokban lehet ügyet intézni
és a bizonyítványokat átvenni
09.00-13.00 között:
július 8.
július 22.
augusztus 05.
augusztus 19.
Minden diákunknak, tanárunknak és dolgozónknak jó pihenést és feltöltődést kívánunk a nyárra!

A 9.c osztály kirándulása Visegrádon
![]() |
Első közös osztálykirándulásunkat 06.02-án, kedden Visegrádon töltöttük.
Első megállónk a Visegrádi Királyi Palota volt, ahol egy korhű tárlatvezetés mellett egy fegyverbemutatón is részt vehettünk.
A diákok megismerkedhettek a palota történetével, régi és mostani állapotával is.
Második megállóként a Fellegvárba látogattunk el,
ahol a történelmi utazásunkat folytathattuk a Dunakanyar gyönyörű látványa mellett.
A nap zárásaként a Bobpályát is kipróbáltuk, melynek a gyermekek örültek a legjobban.
Diákolimpia siker
![]() |
Fazekas Klára (9.b)
Országos Diákolimpián súlylökésben
1.helyen végzett, egyéni csúccsal.
![]() |
Beiratkozás a 2027/2028-as tanévre
Középfokú intézménybe történő beiratkozás 2026/2027. tanévre - tájékoztató
A tanév rendjéről szóló 27/2025. (VII. 24.) BM rendelet alapján a középfokú iskolákba történő beiratkozás ideje: 2026. június 25-26. (csütörtök-péntek).
A középfokú köznevelési intézménybe történő beiratkozáshoz kapcsolódóan kérjük olvassák el a képre kattintva szülők/törvényes képviselők részére készített felhasználói útmutatót
Az intézményeknek és a szülőknek szóló dokumentumok megtalálhatók lesznek a KRÉTA Tudásbázis oldalán is.
A 8.a osztály győri kirándulása
| |
A 8.a osztály Győrbe kirándult a hétvégén.
Május 31-én útba ejtettük a Pannonhalmi Apátságot,
ahol az apátság történelmébe kaphattunk betekintést egy múzeumpedagógiai foglalkozáson.
Majd a délutánt Győr belvárosában töltöttük,
ahol nyomozós feladatokon keresztül ismerhették meg a gyerekek a nevezetességeket.
Másnap az AUDI gyárban gyárlátogatás keretein belül megcsodálhattuk
a modern technikátés az elképesztő precizitást.
Kirándulásunkat a hangulatos győri állatkertben zártuk.
Este élményekkel tele érkeztünk meg.
Köszönöm Tóth Szilvia tanárnőnek, hogy elkísért minket és segítségemre volt.
Kátai Erzsébet, osztályfőnök
A 10.a osztály pécsi kirándulása
![]() |
A 10.a osztály kirándulásáról Jankovics Dóra osztályfőnök készített beszámolót, amelyet itt olvashatnak.
Tankerületi kitüntetések
![]() |
A Szigetszentmiklósi Tankerületi Központ két kollégánk munkáját jutalmazta kitüntetéssel.
Gratulálunk Gál-Ködöböcz Zsuzsanna és Kiss Erika tanárnőknek!
Budapesti kiránduláson a 11.c osztály
![]() |
2026. május 28-án délelőtt több osztállyal együtt megnéztük a Budapesti Erkel Színházban
Az Ég tartja a Földet című musicalt,
majd az előadást követően egy kellemes délutánt töltöttünk a Fővárosi Állat- és Növénykertben.
Az osztályképen kívül a kedvencekről készült felvételek is itt láthatók.
Még...
Újabb karate siker
2026. május 16-án Tökölön zajlott a Sziget Kupa nevű karate verseny,
ahol Gérus Szabina(9.b) az alábbi eredményt érte el:
kumite 16-17 év -59 kg 1.hely, kumite 18-20 év -50 kg 2.hely, kumite 18+ év -55 kg 1.hely
2026. május 30-31-én Budapesten az UTE Jégcsarnokban zajlott az ország egyik legfontosabb karateversenye,
a WKF Magyar Bajnokság, ahol Szabina az alábbi eredményt érte el:
kumite 16-17 év -48 kg 1.hely, csapat kumite 14-17 év 2.hely
A Kakusei SE sportolóinak felkészítő edzője Fekete Csaba.
Gratulálunk a szép eredményhez!
![]() |
![]() |
Látogatás a Richter Gyógyszergyárban
![]() |
Május 26-án a 11. évfolyam biológia fakultációs diákjai és
a 10.a osztály leendő faktosai látogatást tettek a Richter Gyógyszergyárban.
Megtudtuk, hogy milyen folyamat során tud egy ígéretes molekulából gyógyszer válni.
Bepillantást nyertünk egy laborba is, majd egy szakmai kerekasztal beszélgetésen kaptunk választ a kérdéseinkre.
A végén a látógatóközpontban megismertük a gyár történetét is.
Nagyon érdekes, tartalmas program volt.
Köszönjük Dr. Kovács Zsombornak a szervezésben nyújtott segítségét.
Kísérőtanárok: Békésné Balázs Edit és Kátai Zita
Egységben az erő - a 12.b osztály búcsúajándéka
![]() |
A 12. b osztály négy éven át lakott a B épület kicsit sötét, kicsit hűvös termében.
Az osztály búcsúajándéka a remélhetőleg szép és eredményes érettségi mellett az volt,
hogy vállalták, kifestik az osztálytermet.
Így az írásbeli vizsgák után, de még a szóbelik előtt
egy napos péntek és szombati napon nekilátott a lelkes csapatunk a munkának.
Már az előkészületek is izgalmasak voltak, hiszen a terem a földrajz szertár is egyben,
így mondhatjuk "hegyeket kellett megmozgatni" - azaz a kőzeteket kipakolni, hogy festeni lehessen.
Ebben a 11. évfolyam tagjai is a segítségünkre voltak.
A pénteki festéskor sokan megnézték, hogy megy a munka és mindenki segíteni akart.
A nap sárga terem lassan fehérré változott, s persze a fiatalok ruhája, karja is "véletlenül" fehér lett.
Jó buli ez a festés.
A festékekért köszönjük szépen Mikola Bence támogatását,
a festő kelléket pedig a Csömöri János ajánlotta fel a csapatnak.
A "munkás fiúk" uzsonnájáról pedig Kiss Erika gondoskodott.
Azt hiszem ezzel a 12. b osztály itt hagyta a kézjegyét az iskolában.
Kiss Erika
osztályfőnök
A 11.a osztály pécsi kirándulása
![]() |
A 11.a osztály 3 napos pécsi kirándulásáról Sáfárné Varga Erika osztályfőnök készített beszámolót,
amelyet itt olvashatnak.





































